Visuomenininkai įkūrė „Sengirės“ fondą apsaugoti senąsias girias

Neseniai įkurto fondo steigėjai rinks lėšas privatiems senųjų girių sklypams įsigyti. Taip bus siekiama išsaugoti jau esančias senąsias girias, leidžiant joms senti, taip apsaugant nykstančių rūšių namus.

Fondą įkūrė dokumentinio filmo „Sengirė“ autoriai bei visuomenininkai, prie fondo galės prisidėti visi norintieji.

„Kiekvienas, nepriklausomai nuo to, ar prisidėjo prie fondo veiklos, ar ne, galės lankytis ir žavėtis sengirėmis. Čia nebus galima kūrenti laužų, stovyklauti, medžioti bei išvežti medienos. Norime, kad net ir nedideliuose lopinėliuose formuotųsi tikra sengirė su paukščiais, žvėrimis, vabalais, grybais, o ją galėtų lankyti garbingi žmonės“, – sako filmo „Sengirė“ kūrėjas Mindaugas Survila.

Projekto sumanytojai teigia, jog neilgai trukus po „Sengirės“ premjeros nusprendė, jog pusė iš juostos uždirbtų pinigų – 60 tūkst. eurų – bus skirta fondui.

Projekto autoriai teigia, kad šimtus metų besiformuojančias sengires iškirsti galima per kelias dienas, todėl labai svarbu pasirūpinti, jog fondas gyventų ne penkis ar dešimt, o šimtus metų. Dėl to kuriant fondą siekta rasti saugiklių, kad jis galėtų išlikti net ir keičiantis žmonių kartoms.

M. Survila senąsias girias nurodo kaip paskutinį nykstančių rūšių prieglobstį bei pavyzdį, kaip geriausia gamtosauga yra leidimas gamtai tvarkytis pagal savo dėsnius.

Fondo veiklą plačiau pristatyti ketinama kovo pradžioje.

Visuomenininkai jau kurį laiką siekia atkreipti dėmesį į kertamus vertingus miškus. Teismui užpernai skųstas sprendimas didinti miškų kirtimo normas, politikų dėmesį į miškų išsaugojimo problemas mėginta atkreipti įvairiomis kūrybiškomis akcijomis. Pernai taip pat ragina uždrausti kirtimus Punios šile ir riboti juos kituose miškuose.

 

 
Šaltinis: lrt.lt
 
Share This Post

Rašyti komentarą