Prezidentūroje pagerbti tarptautinių mokinių olimpiadų nugalėtojai

Prezidentes_kalbaSausio 5 d. Prezidentūroje Prezidentė Dalia Grybauskaitė apdovanojo tarptautinių olimpiadų nugalėtojus. 2010-aisiais tarptautinėse mokinių olimpiadose ir konkursuose dalyvavo 68 mūsų šalies mokiniai. Į Lietuvą jie parsivežė 32 medalius. Aukso ir sidabro medalį parsivežė mūsų jaunieji geografai. Į apdovanojimo iškilmes buvo pakviesti ne tik nugalėtojai, bet visi tarptautinių olimpiadų dalyviai. Apdovanojimų ceremonijoje taip pat dalyvavo švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius.

Sveikindama mokinius, tarptautinių olimpiadų nugalėtojus ir dalyvius, Lietuvos Prezidentė pabrėžė, kad jų ryžtas, užsispyrimas ir troškimas laimėti įkūnija pačius aukščiausius olimpinius idealus, o pasiekti laimėjimai rodo jų pasirengimą kurti gražesnę Lietuvos ateitį. „Šių jaunuolių talentas yra neįkainojamas šalies turtas“, – sakė D. Grybauskaitė.

„Tarptautinėse olimpiadose pasiekti rezultatai daugiau negu džiuginantys. Jūs, olimpiadų laimėtojai, įveikėte daugybę sunkumų, tačiau kartu turėjote šansą atsiskleisti, suvokti savąjį aš“, – sakė ministras G. Steponavičius. – Būdami jauni, gabūs, talentingi rinkotės sunkesnį kelią, kuriuo gali eiti ne kiekvienas. Už šią sunkią, tačiau sėkmingą kelionę dėkojame ir Jums, gerbiamieji mokytojai, tėvai, universitetų dėstytojai, rėmėjai“.

Kaip ir kasmet, garbingai atstovavę savo šalį, su medaliais pernai grįžo visi jaunieji biologai. Labiausiai nudžiugino pirmąjį tarptautinėje biologijos olimpiadoje aukso medalį laimėjęs Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazijos abiturientas Julius Juodakis, nuo rudens studijuojantis Vilniaus universitete, Gamtos mokslų fakultete. Kiti trys šios olimpiados dalyviai sugrįžo su bronziniais apdovanojimais.

Su medaliais iš tolimosios Japonijos grįžo visi jaunųjų chemikų komandos nariai. Pelnytas 1 aukso, 2 sidabro ir 1 vienas bronzos medalis.

Aukso medaliu nudžiugino geografų bei astrofizikų komandos. Be aukso geografai parsivežė vieną, o astrofizikai du sidabro medalius. Jaunieji astrofizikai taip pat gavo bronzos medalį bei pagyrimo raštą. Sidabru ir bronza jau ne pirmus metus džiugina fizikai, informatikai, matematikai. Apdovanojimus gavo beveik visi šių komandų nariai.

Jaunieji debatininkai, pasižymėję savo sugebėjimu bendrauti, atvirumu idėjoms, mąstymo lankstumu, 2010-aisiais tarp pasaulio valstybių iškovojo garbingą pirmąją vietą.

Valstybinėje švietimo strategijoje numatyta, kad gabūs vaikai turi gauti tinkamą ugdymą, būtų sukurta ir išplėtota paramos ypač gabiems vaikams ir jaunimui sistema. Todėl Švietimo ir mokslo ministerija yra parengusi Gabių ir talentingų vaikų ugdymo programą. Remiantis šia programa praėjusiais kalendoriniais metais buvo skirtas svarus finansavimas ne tik olimpiadoms, konkursams, bet ir stovykloms, kuriose dalyviai buvo rengiami tarptautinėms olimpiadoms. Tačiau tenka apgailestauti, kad šių metų visų lygių olimpiadoms skirtas biudžetas ženkliai mažinamas dėl visuotinio taupymo poreikių.

Lietuvos jaunieji geografai pasaulinio lygio tarptautinėje olimpiadoje dalyvavo jau ketvirtą kartą. Pirmąjį 2004 m. Gdynėje (Lenkija), 2006 m. Brisbane (Australija), 2008 m. Kartaginoje (Tunisas) ir 2010 m. Taipėjuje (Taivanis). Taip pat mūsų šalies jaunieji geografai dalyvavo 10-yje Baltijos šalių olimpiadų bei vienoje Vidurio Europos šalių olimpiadoje. Už mūsų komandų ruošimą tarptautinėms olimpiadoms atsakinga Lietuvos geografijos mokytojų asociacija. Per 15 metų, kai mūsų mokiniai dalyvauja tokiuose renginiuose, gausiai pelnyta visų nugalėtojų pjedestalo spalvų medalių.

2011 m. rudenį Čekijos mieste Brno vyks V-oji Vidurio Europos šalių geografijos olimpiada (CERIGEO).

2012 m. rugpjūtį Vokietijos Kiolno mieste vyks IX-oji Pasaulinė geografijos olimpiada (IGEO).

ŠMM Komunikacijos skyriaus ir Ryto Šalnos parengta informacija

Fotografijos: Ryto Šalnos

Share This Post
2 komentarai
  1. SVEIKINU!!!!!

  2. Šaunuoliai!!! Sveikinu!!!

Rašyti komentarą